Yhteystiedot

KÄYNTIOSOITE

Helsingintie 10
02700 KAUNIAINEN
p. 09 512 3910

info@sro.fi

POSTIOSOITE

Suomen Raamattuopisto
PL 15
02701 KAUNIAINEN

ASIAKASPALVELU

Asiakaspalvelumme Raamattuopiston päärakennuksessa palvelee ma–pe klo 9–14.

OPINTOTOIMISTO

Opintotoimisto palvelee opiskeluihin liittyvissä asioissa puhelimitse ja sähköpostitse ma–to klo 9–15, ja henkilökohtaisesti opiskelijoiden lounas- ja kahvitauolla.

opintosihteeri@sro.fi
p. 09 5123 9124
p. 050 381 4311

VUOKATIN KAMPUS

Vuokatinranta
Vuokatinrannantie 8,
88610 Vuokatti

info@vuokatinranta.fi
p. +358 8 619 470

www.vuokatinranta.fi

OULUN KAMPUS

Kellonkartanon kristillinen kurssikeskus
Raamattuopistontie 93
90820 KELLO

info@kellonkartano.fi
p. 044 051 0405

www.kellonkartano.fi

OTA MEIHIN YHTEYTTÄ

RAAMATTUOPISTO SOMESSA

HALLINTO

Marja-Kaarina Marttila

Raamattuopiston rehtori
p. 09 5123 9129
p. 045 650 4785
marja-kaarina.marttila@sro.fi
Tue Marja-Kaarinan työtä lahjoituksella

Veli-Matti Kujala

Raamattuopiston vararehtori, Kristittynä Suomessa -linjan vastaava opettaja
p. 09 5123 9119
p. 040 450 8744
veli-matti.kujala@sro.fi
Tue Veli-Matin työtä lahjoituksella

OPETTAJAT

Tuomas Auvinen

Musiikkilinjan opettaja
p. 09 5123 9149
p. 050 476 9967
tuomas.auvinen@sro.fi

Niko Ijäs

Urheilulinjan opettaja
p. 09 5123 9147
p. 050 500 4207
niko.ijas@sro.fi
Tue urheilulinjan työtä lahjoituksella

Veli-Pekka Kangas

Musiikkilinjan opettaja
p. 050 470 8844
veli-pekka.kangas@sro.fi
Tue musiikkilinjan työtä lahjoituksella

Jenni-Kristiina Liiri

kanttori
p. 050 381 4279.
jenni-kristiina.liiri@sro.fi

Maria Lyskova

suomen opettaja
p. 09 5123 9128
maria.lyskova@sro.fi

Santeri Marjokorpi

Avoimen Raamattukoulun vastaava opettaja, toimivapaalla 1.4.2020-31.3.2022
p. 050 381 4288
santeri.marjokorpi@sro.fi
Tue Avoimen Raamattukoulun työtä lahjoituksella

Mikko Nikula

Musiikkilinjan vastaava opettaja
p. 0500 689 662
mikko.nikula@sro.fi
Tue musiikkilinjan työtä lahjoituksella

Hanna-Maria Orava-Niskala

Nuorten raamattulinjan vastaava opettaja
p. 09 5123 9115
p. 040 455 5596
hanna-maria.orava-niskala@sro.fi
Tue nuorten raamattulinjan työtä lahjoituksella

Jussi Seppälä

Avoimen Raamattukoulun vastaava opettaja
p. 09 5123 9168
p. 050 381 4288
jussi.seppala@sro.fi

OPINTOTOIMISTO

Merja Rantala

opintosihteeri
p. 09 5123 9124
p. 050 381 4311
merja.rantala@sro.fi

KEITTIÖ JA KIINTEISTÖ

Mohamed Heqazy

kokki

Farkh Khokhar

kokki

Anita Makkonen

emäntä
p. 09 5123 9138
anita.makkonen@sro.fi

Matti Saikkonen

kiinteistönhoitaja
p. 050 402 1455
matti.saikkonen@sro.fi

Anneli Saikkonen

vierasemäntä
p. 09 5123 9141
p. 050 302 4216
anneli.saikkonen@sro.fi

Jian Ping Sun

kokki